Katalogs: DĀRZS: Mēslojumi: Substral granulētie mēslojumi:Mēslojums Ocmocote rododendriem un hortenzijām NPK 16-9-10 750g

NPK 16:9:10+mikroelementi

Mēslojums rododendriem, hortenzijām, magnolijām, ērikām u.c. skābu augsni mīlošiem augiem. Ar dzelzi un magniju bagātinātais sastāvs nodrošina piesātināti zaļu lapotnes krāsu.

Viegli lietot. Granulas ir pilnībā pārklātas ar aizsargslāni, kas garantē mēslojuma drošību un uzticamību. Ekoloģiskās barības vielas neieskalojas gruntsūdeņos. Barības elementi izdalās pakāpeniski – 6 mēnešu laikā, atkarībā no auga vajadzībām un siltuma, mitruma ietekmes. Ar šo mēslojumu augus nevar apdedzināt vai pārmēslot. Augi absorbē 80-90% barības vielu, salīdzinoši ar parastajiem mēslojumiem (25%).

Ar mikroelementiem bagātinātais mēslojums satur sabalansētu daudzumu visu augšanai un attīstībai nepieciešamo elementu. Nodrošina ilgstošu, bagātīgu augu ziedēšanu un jaunu ziedpumpuru veidošanos. Bagātīgs kālija daudzums palīdz jaunajiem dzinumiem laicīgi nobriest, paaugstinot to pārziemošanas, slimību un kaitēkļu izturību.

Ja mēslojums nokļuvis uz betona plāksnēm vai akmeņiem, vēlams ātri notīrīt, jo mēslojumā esošie dzelzs savienojumi var izraisīt rūsas plankumu veidošanos.

Lietošana: viena mēslošanas reize sezonā! Vislabākais laiks mēslošanai ir pavasarī, augu augšanas perioda sākumā.

Mēslojumu vienmērīgi izkaisa uz augsnes aptuveni auga zaru vainaga diametrā un sajauc ar zemi. Savukārt stādot iestrādāt mēslojumu augsnē. Laistīšana paātrina mēslojuma iedarbības sākšanos. Sveķu un augu eļļas apvalciņš sāk bioloģiski sadalīties pēc tam, kad visas tajā esošās barības vielas ir izdalījušās, aptuveni gada laikā.

Devas: 1tējkarote =5g; 1ēdamkarote=20g; 1sauja=30g.

Rododendriem un acālijām, hortenzijām, kamēlijām, magnolijām: 20-80g/uz augu atkarībā no izmēra.

Stādīšanai: 20-30g/uz augu.

Dzērvenes, mellenes, avenes: 20-40g/m2

Augi podiņos: podiņa diam. 13-20cm – 10-15g; lielāki par 20cm – 25g.

Uzglabāšana: glabāt cieši aizvērtu sausā, vēsā vietā, aizsargātā no tiešiem saules stariem. Glabāt bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā. Glabāšanas ilgums pēc atvēršanas – ne vairāk par 60mēnešiem. Derīguma termiņš neierobežots.