Jautājumi un atbildes
Sveces. Sveču krāsu nozīme.
Desmit lietas, kas jāzina par svecēm!

1.Lielveikalu tīklos pārsvarā var iegādāties pulvespiestās cilindra formas, dažādu krāsu variāciju sveces. Tās top pēc īpašas tehnikas – pulverveida parafīnu sapresē zem liela spiediena, pēc tam sveces iemērc iekrāsotā parafīnā, iegūstot dažādu krāsu variācijas. Sveču virsma ir gan gluda, gan grubuļaina, gan rotāta ar zīmējumu. Vienkāršākais veids, kā noteikt sveces kvalitāti, - tā jāpaņem rokās. Izlaižot masveida produkciju, ražotājs parafīnam pievieno eļļu. Paņemot šādu sveci rokās, tās kļūst taukainas. Tas apliecina arī to, ka ražošanā izmantotais parafīns ir zemākas kvalitātes.
2. Labas kvalitātes svece deg ar augstu liesmu, vienmērīgi. Ja tā kūp ar melniem dūmiem, tas nozīmē, ka produkts ražots no zemākas kvalitātes parafīna un degļa.
3. Pēc formas iecienītākās ir cilindra veida sveces, jo tās deg vienmērīgi, nepil. Arī sveču piramīdas un bumbas saglabā formu. Iegādājoties parafīna figūras – Ziemassvētku vecīti, egli, čiekuru, zaķi - , ar ko Ziemassvētkos cenšamies iepriecināt bērnus, jārēķinās, ka dedzinot tās zaudēs figūru, jo gar stāvu pilēs parafīns.

4. Tirgus patlaban ir nestabils, parafīna cena aug, tālab daudzi sveču tirgotāji parafīnam piejauc stearīnu, kas ir ekoloģiski tīrs produkts, ko iegūst no palmu eļļas vai dzīvnieku taukiem. Stearīna sveces tiek ražotas ar liešanas metodi, tāpēc tās ir dārgākas, bet kvalitatīvākas.
5. Sveces degšanas ilgums norādīts uz markas. Rustika sveces (tām ir vecināts izskats), kurās iekausēti dažādu formu citas krāsas parafīna gabaliņi, ir viendabīgākas, tālab deg nedaudz ilgāk nekā pulverspiestās sveces, kas no ārpuses ir gludas un spīdīgas.
6. Sveces kvalitātes rādītās ir RAL sertifikāts, ko uzņēmums piešķir, preci testējot pēc daudziem parametriem. Ja uz produkta piktogrammas ir šie trīs burti, svece degs vienmērīgi, ar augstu liesmu, tā apstrādāta ar veselībai un videi nekaitīgām krāsām un lakām, garantēti arī daudzi citi kvalitāti apstiprinoši parametri.
7. Ziemassvētkos aktuālas ir sarkanas, baltas, zaļas, nākamā gada krāsas. Pieprasītas ir arī dzeltenas un divkrāsu sveces, kam otrs tonis iegūts no īpašas lakas, kas nedūmo. Pircēji iecienījuši apdrukātas sveces, bet adventē aug pieprasījums pēc svecēm, uz kurām atzīmētas 24 dienas, kas katra ir kā gaismas ceļš, kas mūs tuvina saulgriežiem. Paliktnis jāliek zem visām svecēm, ne tikai zem tām, kuras pil.
8. Starp klasiskajām cilindra, piramīdas un bumbas formas svecēm pirms Ziemassvētkiem veikalos parādījušies parafīna čiekuri, egles, zvani un citas figūru sveces. Tās veido, lejot parafīnu silikona formās.

9. Sveces dakti ražo no kokvilnas diegiem, kas sapīti smalkā pīnē. Sapīts deglis ir stingrs un viendabīgs. Jāraugās, lai tas pirms iestrādāšanas svecē ir paturēts parafīnā. Sausu dakti grūtāk aizdedzināt, tās sliktāk deg. Vēlams pievērst uzmanību arī tam, vai deglis atrodas sveces centrā. Ja sveces ražošanas procesā dakti ievieto pirms parafīna ieliešanas formā, parafīnam saraujoties, deglis novirzās no centra. Augstas kvalitātes ražojumam degli ar īpašu tehnoloģiju izver cauri svecei, kad tā jau ir gatava.
10. Svece, kas ir lielāka par desmit centimetriem diametrā, jādeg vismaz četras stundas vienā reizē. Ja to dedzina īsāku laiku, svece nesasils līdz malām un nākamajā dedzināšanas reizē atkal izdegs tikai vidus, bet ārmalas lieksies uz iekšu.


SVEČU KRĀSU NOZĪME


Sarkanā krāsa dod enerģiju, mundrumu, spēku, arī agresivitāti. Tās rada drošību un stabilitāti, palīdz vairot kapitālu.Violetā ir atveseļošanās un transformācijas krāsa. Visas krāsas dziedina, bet violetā īpaši. Tās atbilst cilvēka augstākajam enerģētiskajam centram, kam pakļautas pārējās čakras. Adventes vainagā vēlams likt violetas sveces, kas ir sarkanās, ciešanu un zilās, cerību, krāsas savienojums.


Gaiši zilā atbild par radošumu. Tā ir rakstnieku un oratoru krāsa, arī tev palīdzēs atklāt kādu talantu. Debeszilā saistīta ar apceri, domāšanu un plānošanu. Ar šo krāsu apzīmē karmu – tā palīdz izprast cēloņu un seku likumu.


Rudzupuķu zilā ir pašapziņas, vieduma, gaišredzības un gaišdzirdības krāsa. Uzticoties intuīcijai, šāds tonis tev palīdzēs rast konceptuālu risinājumu, dāvās plašāku izpratni par lietām un procesiem.


Dzeltenā ir saules krāsa, kas palīdz izprast senču gudrību, mantojumu. Tā rosinās rast līdzsvaru starp galējībām dzīvē – absolūtu mieru un haosu, garīgu darbu un fiziskām aktivitātēm. Dzeltenā atspirdzina, tā atraisa smieklus, telpā ienes jautrību, humoru.


Oranžā krāsa dāvā iekšēju komfortu, atbrīvotību. Tā ir prieka, jautrības, komunikācijas un seksuālās aktivitātes krāsa. Dedzinot oranžu sveci, tu mācies ēst un mīlēties ar baudu.


Zaļā ir sirds krāsa, kas nomierina, uzlabo veselību, veicina atpūtu, dāvā mīlestību. Zaļā paplašina tavu iekšējo telpu, palīdz komunikācijā ar citiem. Šī krāsa vedina uz pārdomām, palīdz izvēlēties pareizo dzīves ceļu. Tās veicina naudas apriti, plūsmu (dolāri ir zaļā krāsā).Baltā krāsa tīrības un spēka simbols. Tā pastiprina efektu ikvienas krāsas svecei, ar ko kopā tiek dedzināta. Baltas krāsas svece rada domu un telpas tīrību, skaidrību, veicina līdzsvaru un attīrīšanos, kā arī pozitīvas pārmaiņas. Interesanti, ka ar baltu sveci varot noteikt, kad telpā negatīvā enerģija tiek iztīrīta - ja svece sāk kūpēt, tas nozīmē, ka tā dedzina telpā sakrājušos negatīvo enerģiju. Kad dūmi beidz kūpēt, telpa no negatīvās enerģijas ir atbrīvota.


Brūna ir neitrāla krāsa, tā ir stabilitātes krāsa. Šādas krāsas svece palīdz ieviest skaidrību. Pie brūnas sveces ieteicams meditēt, lai atrastu pazudušus priekšmetus.Rozā krāsa arī simbolizē mīlestību. Tā palīdz rast piedošanu - piedot sev un arī citiem. Tā pamodina sirdsapziņu - aicina dzīvot tīri un ar godu, kā arī palīdz saprast savas emocionāli vājās vietas. Tā veicina nodomu skaidrību un var modināt tevī sapratni par kādas lietas patiesumu un veiksmi.Melnas krāsas svece ir ļoti spēcīga. Tā palīdz pasargāt no negatīvām domām. Tā ir ļoti noderīga laikā, kad cilvēks iet cauri smagiem pārdzīvojumiem - šķiršanās, krīze darbā. Visefektīvākā tā ir tad, kad to dedzina reizē ar baltu sveci.
Taču jāuzmanās - pārāk daudz melnās krāsas var radīt gluži pretēju efektu! Tā var izraisīt depresiju. Taču, lai no tā izvairītos, melno sveci iesaka dedzināt reizē ar baltu vai dzeltenu.


Zelta krāsa stimulē sapņu aktivitāti un palīdz tos saprast.Pelēka un sudraba krāsas svece aktivizē cilvēkā intuīciju, zemapziņu. Meditējot pie šādas krāsas sveces vieglāk rast risinājumu kādai problēmai, jo zemapziņa pati novedīs pie tā, kā arī pateiks, kā pareizi uzsākt ko jaunu.